Orlen poszukuje dostawców ciastek pod własną marką
W opublikowanym w czwartek ogłoszeniu o postępowaniu zakupowym koncern wyjaśnił, że jego przedmiotem „jest wyłonienie profesjonalnych i konkurencyjnych w warunkach rynkowych dostawców, którzy będą producentami ciastek pod marką własną należącą do Orlen”.
Koncern podał, że chodzi o ciastka kukurydziane typu crispy w mlecznej czekoladzie, ciastka owsiane w mlecznej czekoladzie oraz ciastka zbożowe bez polewy czekoladowej z siemieniem lnianym i ciastka zbożowe bez polewy czekoladowej z ziarnem słonecznika.
Orlen zaznaczył, że postępowanie, które „ma na celu zebranie informacji o charakterze formalnym, technicznym i handlowym”, zostanie przeprowadzone w dwóch etapach, przy czym planowane jest przeprowadzenie testów konsumenckich, których wyniki „będą stanowiły jedno z kryteriów wyboru dostawcy”. Na testy należy dostarczyć próby ciastek, z których każda musi zawierać m.in. nazwę producenta, opis smaku, a także tabele alergenów wraz z terminem ważności próby.
Koncern zapowiedział, że planuje podpisanie umowy ramowej z wybranymi producentami ciastek. „Orlen zastrzega sobie prawo do finalnego zakontraktowania wybranych wariantów ciastek, będących przedmiotem zapytania. Zakładany czas trwania umowy ramowej: na czas nieokreślony” - podano w dokumentacji postępowania. Jako termin składania ofert wskazano 31 lipca tego roku.
Orlen przypomniał jednocześnie, że aktualnie na ponad 1920 stacjach paliw prowadzi sprzedaż produktów z kategorii, która obejmuje postępowanie dotyczące wyboru dostawców będących producentami ciastek pod marką własną koncernu.
Po pierwszym kwartale br. Orlen informował, że posiada w Polsce 1925 stacji paliwowych. Zapowiadał też, że nakłady inwestycyjne w segmencie detalicznym koncernu mają wynieść w tym roku łącznie 1,1 mld zł.
Grupa Orlen to multienergetyczny koncern, który posiada m.in. rafinerie w Polsce, w Czechach i na Litwie, a także sieć stacji paliw, w tym również w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Austrii. Rozwija jednocześnie segment wydobywczy węglowodorów, ropy i gazu, segment petrochemiczny oraz odnawialnych źródeł energii i planuje rozwój bezpiecznej energetyki jądrowej. Do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.
Autor: Michał Budkiewicz
mb/ pad/